טרנספורמציה דיגיטלית

טרנספורמציה דיגיטלית היא תהליך של שינוי, מעבר מתהליכי עבודה המתבססים על עבודה ידנית או מכנית לעבודה המבוססת על כלים דיגיטליים.


מטרת הדיגיטציה מכוונת למתן ערך משמעותי וחווית לקוח טובה יותר, יצירה של תהליכים זורמים המאפשרים ללקוחות הארגון לקבל מענה במגוון הערוצים. יצירה של טרנספורמציה, שינוי מהותי, מחייבת התבוננות וניתוח של תהליכי העבודה הפנים ארגוניים כחלק ממהלך של שינוי כולל, מה שמכונה fully digital. כלומר דיגיטציה מלאה לאורך כל שלבי הפעולה בתוך ומחוץ לארגון.


בנייה של אסטרטגיה דיגיטלית לארגון חייבת לקחת בחשבון את מאפייני המוצרים והשירותים, מאפייני קהל היעד, ניתוח תהליכים עסקיים, טכנולוגיות קיימות ונדרשות, האוריינות הדיגיטלית של העובדים והתרבות הארגונית.  הצלחתו של מהלך השינוי תלויה ביכולת לייצר אסטרטגיה הלוקחת החשבון את המצב הרצוי והמצוי בכל אחד מהמרכיבים הנ"ל ובנייה תכנית אופרטיבית למימושה. 


טרנספורמציה דיגיטלית אינה שייכת רק לעולם העסקים, ישנם ארגונים חברתיים רבים, רשויות מקומיות, משרדי הממשלה הרואים בדיגיטציה הזדמנות גדולה להשיג את המטרות הארגוניות ולייצר חדשנות הן בשירותים והן בתהליכים.  

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon

© 2020 כל הזכויות שמורות לאורטל שמלץ ניהול ידע ופיתוח הדרכה

 טלפון 054-4750825